Nedávno jsem si šel koupit něco priti hladu do krámu. Byl jsem na Vysočanské a první krám, který jsem uviděl byla Billa. Zaradoval jsem se. U školy máme Billu, kde pečou výborné pizza bulky.

Vstoupil jsem do obchodu a namířil si to k pečivu. Pizza bulky neměli, ale to se stává i u té naší. Že je mají jen někdy beru. Není to základní potravina (oproti chlebu, který nemají po páté hodině v Tescu). Rozhlížel sem se po něčem jiném, co není až tak drahé a zasytí můj bezrozměrný hlad. No dopr***! Rohlíky vypadaly, že jsou tu nejméně dva dny. Gumáky se poznaly na první pohled. Sladké pečivo z listového těsta bylo rozdrobené a půlku chleba si tedy opravdu k svačině kupovat nebudu. Obešel jsem regál, ale ani zde to nebylo o mnoho lepší. Čekaly na mě chutné pizza rohlíky. Tedy, měl bych zdůraznit, že byly asi chutné ráno. Ve čtyři hodiny odpoledne, kdy jsem v krámu byl, vypadaly odporně. Pizza poleva, či jak to nazvat byla z rohlíků strhaná a ležela vedle nich. No fujky!

Nezbývalo mi nic jiného, než si koupit selskou žemli (myslím, že se to takhle jmenuje). Je to něco jako pizza bulka, ale je to slanější. Obvykle to není špatné a stojí to kolem deseti korun. Vzal jsem si rovnou dvě. Posléze jsem zjitil, že jsem udělal chybu a měl si koupit raději trvanlivé bonbóny ve vakuovém balení. I když i tady bych měl důvod k obavám.

Zaplatil jsem a vyšel z krámu. Vyndal jsem jednu žemli a zakousl se. Nic zvláštního. Normální žemle. Druhé kousnutí již bylo nepříjemné. Dostal jsem se totiž k polevě. Normálně se skládá z protlaku, salámu, plus možná ještě neco dalšího. Docela mi to chutná, ale dnes to bylo týrání mých chuťových buněk. Místo protlaku tam nacákali ten nejlevnější kečup, který našli. Žemle byla studená a opravdu nechutnala dobře.

Jak jsem již psal, koupil jsem si (bohužel) rovnou dvě. Měl jsem hlad a nejsem nijak marnotratný. Obě jsem tedy s ne moc velkou chutí snědl. Poté, co jsem vyhodil sáček jsem se definitivně rozhodnul, že si v BILLE JIŽ NIC NEKOUPÍM!!! Raději snad umřu hlady, než otravou. BLÉÉÉÉÉÉÉÉÉééééééééé!


««« Předchozí text: Strangers Následující text: Za pokaldem lesa - 3.4.2011 »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Středa 30. 03. 2011, 10.49 | Echo | 690x přečtenocomments powered by Disqus