S velkou pravděpodobností se vám to již také stalo. Instaloval jsem si nějakou novou verzi icq a omylem jsem nechal zaškrtnutá políčka, která nainstalují současně s Icq i Icq Toorbal, jako domovskou stránku nastaví icq.com a co je nejotravnější, nastaví jako výchozí vyhledávač Icq Search.

Tyhle zhovadilosti nepoužívám a otravovalo mě to tak dlouho, než jsem se dopídil k jejich odstranění.Icq Toorbal

Stačí vlézt do seznamu všech programů (start → všchny programy) a zde najít Icq Toorbal. Poté odinstalovat a odklikat všude ano, ano, ano, opravdu to chci z počítače pryč.

Domovská stránka

Nejjednodušší věc. Stačí si zobrazit vlastnost internetu a stránku jednodušše přepsat na původní.

Vyhledávání Icq (pouze pro Firefox)

Tohle je trochu problém. Stálo mě to trochu hledání, ale dokázal jsem to přepnout zpět na Google. Jde o to, že hledám rovnou v panelu adresa. Do tohoto pole klidně napíšu „obchod dárky srandovní“ a již mi nabíhá vyhledávač s výsledky. Nyní mi však nabíhal Icq, což mě nesmírně štvalo. Nemám ho rád.

icq-search-1 Nejprve je nutné do panelu adresa napsat about:config. Jde o nastavení internetu, kde už jde něco povorat. Buďte tedy opatrní a neudělejte žádnou kravinu! Konec konců, vybízí vás k tomu Firefox sám. Slibte mu, že budete opatrní a jde se na věc.

Nyní musíte najít pole keyword.URL. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte změnit. Do pole zkopírujte tuto adresu: „http://google.com/search?…“.

A je to! Nyní zkuste do adresy napsat nějaké hledané slovo. Například „Opicakuz blog desitka“ a odentrujte.

Povedlo se? V tom případě gratuluji!
Nepodařilo se? Pokuste se vše ještě jednou zopakovat. Třeba jste jen špatně okopírovali adresu. Pokud jste si jisti, že jste udělali vše správně, zkuste restartovat Firefox a pokud to ani poté nepůjde, tak i celý počítač.


««« Předchozí text: Charlie Chaplin Google Doodle Následující text: Firefox 4 - uložit a ukončit »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Úterý 19. 04. 2011, 08.04 | Internet, PC, Návody | 1095x přečtenocomments powered by Disqus