Nainstaloval jsem si nový Firefox 4. Jsem s ním nadmíru spokojen. Překvapilo mě však, že při vypnutí prohlížeče v době, kdy mám na liště otevřeno vícero panelů, se zobrazí pouze dvě možnosti. Jsou jimi zrušit a ukončit. Přišlo mi zvláštní, že by zmizelo klasické tlačítko uložit a ukončit.

K čemu se tlačítko používá?

Po vybrání této možnosti si Firefox zapamatuje adresy všech otevřených panelů a při příštím zapnutí počítače je znovu otevře. Velice užitečné je, že si tyto adresy pamatuje i při vypnutí počítače. Komu se nikdy nestalo, že potřeboval rychle odejít, ale nechtěl stratit rozečtené stránky? :-)

Tlačítko existuje, je však skryté

Už se mi ježily vlasy a chystal jsem se odejít ke konkurenci, ale zeptal jsem se raději strejdy Google. Odpověď jsem poměrně rychle nalezl.

  1. Napište do pole pro adresu about:config a odentrujte to. Vyskočí na vás pravděpodobně hláška, že je riskantní se v nastavení hrabat. Slibte Firefoxu, že budete opatrní.
save-and-quit-nahled
  1. Napište do hledacího pole browser.tabs.warnOnClose. Seznam by se měl zúžit jen na jednu řádku se stejným názvem. Pokud je hodnota nastavena na false, dvakrát poklepejte a změňte ji na true. Poté restartujte. V opačném případě postupujte dále.
  2. Najděte řádku s názvem browser.warnOnQuit. Ta určuje, zda se vám vůbec zobrazí hláška uložit a ukončit/ukončit/zrušit. Pokud je zde hodnota false, změňte ji na true.
23032011200633-nahled
  1. Stejným způsobem změňte hodnotu na true i u browser.warnOnRestart. To se hodí, pokud potřebuje nějaký program při instalaci restart a vy ho bezmyšlenkovitě odentrujete. Je to klasika. Další další, OK, souhlasím, další, další, restartovat? OK, a do pr**e! ;)
  2. U řádku browser.showQuitWarning si také nastavte hodnotu true a je hotovo.

««« Předchozí text: Jak se zbavit icq vyhledávání Následující text: Olšanské hřbitovy »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Středa 20. 04. 2011, 08.24 | Internet, PC, Návody | 1128x přečtenocomments powered by Disqus