V poslední době jsem si všiml několika zvláštností, u kterých mi zůstává rozum stát.

Facebook neví kdo jsem

Nedávno jsem se opět zaregistroval na Facebook. Je to smutné, ale zase jsem tam. Okomentoval jsem něčí stav a po několika hodinách (v dopoledních hodinách je to pomalé) mi na email přišlo upozornění o reakci na můj komentář. Ač jsem na Facebooku v nastavení vyplnil, jako jedno z mála políček, pohlaví, v emailu stálo: Milý/Milá Ondřej, xxx okomentovala svůj stav. To Facebook tedy opravdu chrání soukromí až do takové míry? Nebo se s tím Zuckerberg nechtěl otravovat?

Kterak měla minuta 30 vteřin

digital-wall-clock-nahled Před nedávnem jsem jel v podvečer prázdným autobusem z Budějovické. Jak jsem se tak rozhlížel, mé oční bulvy se stočily směrem k hodinám. Blik, blik, blik, blik. Ani nevím jak mě to napadlo, ale počkal jsem si na začátek nové minuty a začal počítat, kolikrát blikne červená dvojtečka, která má znázorňovat vteřiny. Za jednu minutu blikla pouze třicetkrát. Stále jsem nenalezl nějaký rozumný důvod. Možná to byla chyba jen těch jedněch hodin. Jinde jsem to nepočítal.

Čůrky asfaltu na silnicích

curky-silnice-nahled Až někdy pojedete v Praze autem, zkuste se dívat na silnici. Na některých jsou záplaty. Jednoduše je to díra zaplácnutá dalším. U některých však bývají okraje zalepeny proužkem asfaltu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tyto proužky nebyly i na místech, kde žádné záplaty nejsou. Občas jsou v pravidelných útvarech, občas vypadají jakoby stékaly po silnici jako čůrek vody. Proč to tak je? Opět nevím. Napadlo mě ale několik věcí. Buďto se asfalt horkem roztekl po celé silnice – a to že toho na okrajích záplat muselo být hodně – nebo ho tam někdo vylil ze srandy. Třetí možností je skřítek Zášupšák.

První možnost je nejspíše špatně. Tyto čůrky jsou na silnicích i tam, kde poblíž není žádná záplata a nedotýkají se žádného jejího okraje. Druhá možnost se mi také nezdá pravděpodobná, protože těch čůrků je veliké množství a není to jen na jedné silnici. Najdeme je skoro všude po Praze. Ehm, tak že by třetí možnost?


««« Předchozí text: Facebook je droga. Vážně. Následující text: Češi ve světe, blázni ve světe »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Pondělí 9. 05. 2011, 22.01 | Úvahy, Stížnosti | 583x přečtenocomments powered by Disqus