Ač si to nechci přiznat, je tomu tak. Jsem na Facebooku závislý. Před několika měsíci jsem zrušil svůj Facebook. Říkal jsem si: „Nepotřebuji ho. Když jsem se bez něj obešel před dvěma lety, obejdu se bez něj i nyní. Navíc mě už nebaví číst, kdo měl jaký výsledek v testu s názvem Kolik budeš mít dětí. Nebo ty šílené skupiny. Prostě končím a je to.“

Há, há, há! Po několika měsících jsem se na Facebook registroval znovu a jsem zase ve spárech Zuckerberga a jeho bandy. A proč?

Někteří se mnou jinak nekomunikují

Velká část mých kamarádů se mnou již nehodlá komunikovat jiným způsobem. Na Icq se již nepřihlašují, Skype se v mém okruhu moc nerozjel, maily jsou již dávno pasé a na mobil já nepřistoupím. Nebudu operátorům solit do kapsy tolik peněz.

Dozvěděl jsem se, že aplikace lze blokovat

Sešel jsem se s dlouholetou kamarádkou a dostali jsme se právě k tématu Facebook. Řekla mi, že dělám chybu. Zasmál jsem se, ale začal jsem o tom přemýšlet. Poté co jsem se od ní ještě dozvěděl, že mohu blokovat některé aplikace, které lidem lezou na zeď, mé nutkání přidat se na Facebook ještě vzrostlo. To nutkání jsem měl vlastně hned po opuštění Facebooku.

Jsem tam

A je to tady. Zprvu jsem si říkal, že se na Facebook přihlásím jen kvůli skupině Geocaching, Flash mob Praha a Co je v Praze zadarmo. Ale jak už to tak bývá, stalo se, že dnes znovu vesele posílám posty, mám v profilu přátele a vůbec jsem Facebooku znovu „propadl“.

facebook-droga-2

Srovnání s jinou drogou

Dovolím si tvrdit, že Facebook je droga. Ntvrdím že je to droga jako každá jiná, ale droga to je!

Facebook Cigareta
Po chvíli ho nechcete opustit Cigarety také nechcete opustit
Když ho chcete opustit, nejde to I cigarety se obtížně zbavuje
Pokud Facebook delší čas nevyužíváte, chcete se na něj dostat. Relativní míra „delší čas“ závisí na tom, jak dlouho jste registrovaní Stejně tak je tomu u cigaret
Při abstinenci je nutkání se vracet Nápodobně
Vrátil jsem se U cigaret se lidé většinou vracejí
Vymýšlím si výmluvy a omluvy U cigaret se také lidé vymlouvají

Koukněte se na další články o Facebooku na tomto blogu


««« Předchozí text: Cyklovýprava 2007 - Mezholezy u Domažlic Následující text: Nesmysly okolo nás »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Pátek 6. 05. 2011, 12.23 | Internet, Úvahy | 13745x přečtenocomments powered by Disqus