Facebook Timeline je nová moderní podoba vašich profilů, stránek a také zdí, na které se den co den díváte v knize tváří.

Ačkoli na tuto zásadní inovaci mnozí konzervativci nadávají, je nevyhnutelná. Facebook zanedlouho převede všechny profily do této podoby. Stránky již mají pevný datum. Do konce března.

Stránky

Mnohé stránky se již na přechod připravili a upravily své profily. Hlavní změna se samozřejmě týkala hlavní fotky, která vás na první pohled upoutá.

Příkladem může být například Timeline stránky Facebook nebo Horydoly.

Další změna se týkala úpravy historie. Admini museli nastavit co a kdy se stalo od „narození“ až dodnes. Označit důležité příspěvky a ty nezajímavé smazat.

Profily

Fungují podobně jako stránky. Většina lidí se bude zřejmě snažit o jedinou úpravu. Tou bude změna hlavní fotky. Každý fajnšmekr si potrpí na to, aby byla v harmonii s profilovkou.

Kdo neumí s Photoshopem (já, já, já!), ten si může pomoci. Webová stránka Facebook Profile Covers nabízí hromadu pěkných motivů, které si jednoduše nahrajete do alba a poté nastavíte jako hlavní fotku.

Kdo si chce hlavní fotku vytvořit sám, není s tím problém. Jen se může hodit znát přesné rozměry kvůli profilové fotografii.

timeline-z-rozmery

Timeline – rozměry v pixelech

Pokud hlavní fotografii nenahrajete, jednoduše se nezobrazí. Namísto ní se bude zobrazovat užší šedý rámeček velikosti profilové fotky, který se bude táhnout po celé délce šířky. Nevypadá to špatně, ale kdo si chce vyšperkovat profil, tomu se jistě bude velká hlavní fotka hodit. Vlastně je to jediná věc, kterou si pochvalují i odpůrci Timeline.

Každý vidí co lajkujete

Vlezlost Facebooku se prohlubuje. Kdykoli kliknete na „To se mi líbí“, je tu možnost, že se o tom dozví kdokoli z vašich přátel. Na zdi se zobrazí vaše jméno s popiskem, že se vám ten a ten příspěvek líbil. Taktéž se zobrazí i váš komentář u jakéhokoli příspěvku na stránkách.

se-libi-fotka fb-okomentoval-fotkupřítelem

Jak tuto funkci blokovat? Sám nevím. Studoval jsme nastavení soukromí, ale na nic kloudného jsem nepřišel.


««« Předchozí text: Jak letět do vesmíru skoro zadarmo Následující text: (Ne)poklidná demonstrace proti gorilám »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Sobota 10. 03. 2012, 12.25 | Internet, Návody, Echo | 873x přečtenocomments powered by Disqus