Celkem nedávno jsem zrušil svůj Facebook. Je to sice výborný komunikační prostředek, který nahradil staré ICQ a maily, ale také je to obrovský žrout času, který mě do hlavy neustále nalíval miliony informací, o které jsem neměl zájem. Ku příkladu, že někdo půjde spát, nebo si pustí Ordinaci 39657425646. díl ze 165465146565 série. Také je Facebook výborným vyzvědačem. Celkem nevědomky jsem ztratil část ze svého soukromí, a to jsem se narozdíl od jiných snažil nesdělovat světu všechno. Například moji kamarádi jsou na fokách označeni s cigárem v ruce či flaškou fernetu na stole. Pro mě zcela nepochopitelné, jak si někdo takovu fotku může dát na Facebook, kde má mimo jiné i členy rodiny…

Po nějakém čase úspěšného abstinování občas někdo nadhodí nějakou narážku k mému odchodu z tohoto dokonalého světa a nebo jen s otevřenými ústy nechápavě kroutí hlavou. Ty jsi lastně zrušil ten Facebook, viď? Já tě stejně nechápu.

Ale co. Jsem spokojený abstinent a k Facebooku již nemám potřebu se vracet. A co se týče komunikace, tak si říkám, že kdo má zájem, tak mi napíše mail, nebo zprávu přes Skype či ICQ. Jen mě sere, že Facebook si úplně vše co jsem mu kdy prozradil nechal někde v databázi i po zrušení mého účtu!

Láska na Facebooku

Facebook versus realita

Další články o Facebooku na tomto blogu


««« Předchozí text: Vodácké video - Botič 2010 Následující text: Jáma a kyvadlo »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Úterý 16. 11. 2010, 11.46 | Úvahy, Film, Internet | 1407x přečtenocomments powered by Disqus