colorspashcity-nahled Chtělo by to změnu. Zkrátka jít proti šedi. Vyrazme do ulic a město si přetvořme podle sebe – a každý jak chceme. Stencilky, guerilla gardening, křídy, instalace, vzkazy. Město ožije intelektem a barvami. Úvahami, veselostí, pobavením i posmutněním. Nandejme to konzumním kýčovitým reklamám a staňme se pány veřejného prostoru – my všichni. Kreativní rovná se aktivní. Ale ani ten, kdo netvoří, není pasivní, protože se přímo účastní scenérie ve městě. Buď jako persona, či jako pozorovatel. Pozorující a reagující (třebas jen pasivně).

Podívejme se na Londýn, Villnius, Rigu, Berlín a mnoho dalších podobných měst. V čem jsou ta města jiná? ŽIJÍ! Žijí, ale ne jen uvnitř sebe samých. Žijí navenek. Žijí viditelně. Vlastním životem. Žijí z popudu lidské fantazie a vnitřních pohnutek k myšlení. Žijí ze zvědavosti.

Je radost chodit městem, které žije. Není člověku líto jít 2 hodiny pěšky, namísto čtvrt hodiny jízdy autem. Protože z auta nic nevidí. Nemůže se pozastavit a zaobírat se smyslem tvorby, soustředit se na svou procítěnost a užívat si působení síly výtvoru.


««« Předchozí text: Když srdce buší Následující text: Odstrašující příklad »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Úterý 13. 11. 2012, 04.07 | Úvahy, Umění, Stížnosti | 222x přečtenocomments powered by Disqus