cesese-nahled Na jedné sešlosti s kamarády z kurzu na vedoucího mimoškolních aktivit jsem se zmínil, že se díky geocachingu občas dostanu i do kanálu. Ihned to některé zaujalo a v podstatě naplánovali akci Kanál, kde jsem měl být průvodcem. Z původního složení nakonec zbylo překvapivě dost lidí. Gabča s Klárkou, Bláťa – a kupodivu i moje skromná maličkost.

Když jsem přijel na sraz, dorazil jsem nastejno s Bláťou. Jeli jsme ve stejné tramvaji, ale v jiných vagonech. Zkrátka se od sebe držíme dál. :D Holky na nás již čekaly. Asi hodinu, protože samou nedočkavostí nemohly dospat. No s bujarou náladou, jako vždycky.

bezdak-nahled Vyrazili jsme k vlezu do kanálu. Převlékli jsme se do vycházkového šatstva, Klárka si učesala vlasy, vyfotili jsme a vyrazili jsme do útrob podzemní Prahy. Mříž byla sice provizorně uzavřena, ale matička šla ze šroubu naštěstí odmontovat.

Dlouhou dobu jsme šli rovně. U odbočky, kterou jsem dobře znal jsme se protáhli užším kanálem, kde u vodopádu čekala keška. Holky se zapsaly a my pokračovali dál. Dorazili jsme k takovému bazénku, který slouží jako usazovací nádrž. Konečně jsme si mohli narovnat záda! Přešli jsme přes lávku, která byla na okraji a podlezli jsme pod tyčí, která držela lapač velkých nečistot.

Video:

Následovala delší cesta vybetonovaným tunelem. To bylo nic moc, ale pak se nad námi otevřel obrovský prostor vypadající jako sklep táhnoucí se do nekonečna a jen uprostřed byl maličký kanálek, kterým tekla voda.

Tímto prostorem jsme šli až k odbočce, kde se nalézá další keška. Tu jsem bohužel nemohl návštěvníkům ukázat, jelikož byly úplně poslední dveře zavřené a nechtěli jsme pokoušet nějakou pohromu.

brodivodu-nahled Kanálem jsme prošli až k Vltavě. Cesta byla dále již řekou zatopená, a tak jsme se vrátili k místu, kde byl plánovaný výlez. Se strachem, že někdo zrovna přejde přes víko kanálu, jsem otevřel kanál a my vylezli přímo na náměstí 14. října před kostelem. Někteří kolemjdoucí na nás udiveně koukali, a proto jsme se urychleně zdekovali do nedalekého parčíku. Tam jsme se převlékli, umyli si ruce desinfekčním gelem a šli domů.

Supr akce. Díky, že jste tam šly se mnou! :)

Fotogalerie od Bláti:


««« Předchozí text: Jeden hejt na autoritu mocensky nabytou Následující text: Malování pokoje »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Sobota 29. 12. 2012, 15.45 | Foto, Video, Akce | 324x přečtenocomments powered by Disqus