1. Nezávodit v chlastu

V tom se zavodí akorát na vesnici a diskoškách. O toho kdo kolik vypil se baví Pražan případně až druhý den nebo při placení účtu.

 1. Nedivit se

Ano, existuje více druhů piva, k dostaní jsou i jiná než místní vína a dokonce vysoce kvalitní, člověk může lehce v Praze zajít i na sushi ( čit suši, to z tý rýže co jedi v asii ) .....

 1. Nenapodobujte
 1. Snažit se být „světový“ a „in“ pomocí používání co nejvíce anglických slovíček jako „cool look“ ( čti kůl luk ) apod. je trapné a už je zažito jako identifikátor puberťáků, moraváků nebo slováků.

Angličtina a cizí výrazy jsou používány Pražanem na úrovni pouze případně k vyjádření odborných pojmů zažitých v oboru.

 1. Ten typ co má tu super teplákovku a tepláky by neměl být vzorem pro váš způsob oblékaní. Nejspíše pochazí ze státu bývalého SSSR nebo současného ruska.

Pro dámy: nemaskujte moravský přízvuk, je sexy zpestřením. Pražan má dost angličtiny a ruštiny, nebo z toho vycházejících exotických přízvuků.

 1. Kdo je u tebe Teta

U vás jste všichni velká rodina, se vším co z toho vyvstáva a co k tomu náleží. V Praze, ale ne a mohl by jsi od té staré „Tety“, co jí chceš pomoct přes přechod dostat holí nebo slzákem v domění, že jí chceš okrást.

 1. Tož u tého Olomóce/ Tož u nás na moravě

Každý Pražan už slyšel „Tož u nás..“ milionkrát. Spolkni to a radši nic neříkej.

 1. Nijak se nejmenuješ

Ne opravdu si nikdo nebude tvoje jméno pamatovaj jen proto, že jste se jednou potkali v klubu.

 1. Sockou jezdí socky

Takže se nauč, že pojedeš Tramkou, Busem nebo Metrem. Autem v Praze Pražan jezdí jen v nejnutnějším případě! Výraz „jedu Sockou“ apod. se používá pouze pro vycestování mimo Prahu.

 1. Spousta jídla

Ikdyž jsi zvyklý na kvalitní jitrnice, tlačenku a bůček skoro denně. Případně půl kilo vlašáku jendou za měsíc jako zpestření. V Praze je více než jedna restaurace a hromady obchodů s jídlem ( ano, v Praze chodíme jíst do restaurací, mají totiž víc než utopence a slaný tyčinky nebo v případě času obědů guláš… a ano, jsou tu obchody s pro tebe exotickými surovinami nebo jídlem např. italským, jihoamerickým, mexickým apod. ). Takže se neboj a zkoušej.

 1. Jako Pán

Neupejpej se a když někoho zveš tak klidně i přitlač. Pražana si nekoupíš, ale má rád Moravskou dobrosrdečnost a rozdavačnost a příště ti to oplatí ( a nebo s tebou už nikam nepůjde ).

 1. Žena není propustka

Ta ti akorát pak doma vyčiní, že opravdu slovíčka jako „cool“ ( čti kůl ) nebo fráze „tož u nás na moravě..“ kterých si opitý užil víc než jednou, jsou opravdu trapný…


««« Předchozí text: Slepice Následující text: AZ kvíz »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Úterý 26. 03. 2013, 15.07 | Vtipy | 629x přečtenocomments powered by Disqus