jipka-502–190–1-nahled Byla to moje první brigáda přes zaměstnavatele, kterého jsem neznal. Nebyl to známý, nebylo to přes rodinu. Rozdávání bylo pro jazykovku Jipka Tu brigádu mi dohodila v té době má přítelkyně. Pro ní to bylo ideální. Brali i lidi pod 18 let, což není tak úplně běžné. Mně osmnáct již bylo, ale nic jiného jsem neměl (mimo stálou brigádu) a nějaký prachy se hodily. Navíc to bylo jen na září a říjen.

Šli jsme tam spolu. Ona si vypsala směny, které chtěla a já počkal na šéfíka, který se mnou podepsal smlouvu. Hned poté jsem si mohl jít vybrat směny na nastávající týden.

Pravidla rozdávání

  • Vybereš si směny vždy týden dopředu. Jsou to tuším tříhodinovky.
  • Stojíš na určeném místě (to si vybereš u rozpisu směn) a rozdáváš.
  • Chováš se slušně a jsi zdvořilý
  • Každému jen jeden leták
  • V každou začínající hodinu je nutné označit bílý proužek papíru v označovači jízdenek
  • Chodí náhodné kontroly
  • Výplaty jsou měsíčně

Výplata

Jasně, prachy až na prvním místě. Ve smlouvě je psáno, že člověk dostává 60 až 80 Kč za hodinu. Záleží na osobním ohodnocení. Jelikož jsem ale práci prováděl skutečně poctivě, vždy jsem dostal plnou částku a na konci i nějaký menší bonus, se kterým jsem vůbec nepočítal. Dobré bylo, že jsem jako student podepsal růžový papír a nemusel jsem tedy danit. Osmdesát na hodinu je na brigádu slušná částka.

Co je na brigádě dobré

Za prvé je to krátkodobé. V jistém smyslu je to nevýhoda, ale zase kdo tam byl, jistě pochopil, že se to nedá dělat dlouho. Za druhé je to celkem dobře placené. Za třetí berou lidi pod osmnáct let. A navíc je skvělá volba směn. Ve středu chodím na schůzky oddílu = vím, že nemám čas ⇒ nevezmu si směnu. To u každého zaměstnavatele nejde.

Co je na hovno

Jo, nic není úplně růžové. Největší nevýhodou je to, že letáky si člověk musí vzít přímo u Centrály na Můstku. No a když člověk chce směnu hned po škole (nebo stihnout dvousměnovku), musí ty krabice, které jsou velké (do báglu tak jedna a konec) a těžké táhnout domů, pak do školy (tam vymyslet, kde to uskladnit) a pak s nimi dojet na místo rozdávání. Druhou nevýhodou jsou kyselé obličeje lidí, které děsně otravujete. To se dá ale přehlížet a spousta lidí vám i navrhne, že si letáků vezme více. To by se ale vyplatilo zkusit, kdyby to byla práce placená od kusů rozdaných letáků. Ale zase když jedete stylem „Krásné odpoledně, mohu Vám nabídnout letáček, hezký den slečno, pane, mám po vás letáček, vřele děkuji, vinšuji hezký den, přijměte letáček, dobrý den, daruji vám letáček, vám také a i vám,…“, tak mnoho lidí pobavíte a navíc získáte kontakty na jiné brigády, kde je třeba komunikačních schopností. Za měsíc práce mne oslovilo přibližně 10 lidí.

Kdy do toho jít

Když si myslíte, že na to máte, nevadí vám, že si z vás okolí bude dělat vtípky (když třeba potkáte vysmáté spolužáky a nabízíte jim letáčky), nemáte jinou brigádu a potřebujete/chcete peníze. Za zkoušku to stojí v každém případě, ale nedá se to vydržet moc dlouho. Měsíc je akorát dost.


««« Předchozí text: Hloubka noci Následující text: Uniklý odposlech Rusnok - Fischer »»»


Plusni to!

Ukaž článek kámošům!

Tweetuj!

Pondělí 15. 07. 2013, 12.10 | Stížnosti, Návody | 395x přečtenocomments powered by Disqus